FAQ

VPS
Co to VPS?
Prywatny serwer wirtualny to odizolowane środowisko utworzone na fizycznym serwerze z wykorzystaniem technologii wirtualizacji. VPS to rozwiązanie pośrednie między hostingiem a serwerem fizycznym w przystępnej cenie.
Czy mogę wgrać własne ISO systemu?
Tak, jest taka możliwość. Wystarczy skontaktować się z nami mailowo lub na fanpage na facebooku. Wszystkie instrukcje zostaną przekazane krok po kroku.
Czy posiadacie ochronę Anty-DDOS?
Tak, w zależności od siły ataku podejmujemy różne kroki w celu ochrony, łącznie z odcięciem dostępu adresów IP, a czasem całych krajów. Wdrażamy rozwiązanie, które blokuje ataki wolumetryczne, jak i ataki np. przez amplifikację.
Serwery Gier
Co to serwer gry?
Serwer gry to tak zwany serwer współdzielony. Oznacza to, że na jednej maszynie fizycznej znajduje się kilka (lub kilkanaście) serwerów gier (takich jak Minecraft, Counter-Strike czy ARK). Jest to rozwiązanie dla początkujących użytkowników, oraz osób ceniących sobie niską cenę i wygodę. Serwer gry posiada w pełni zintegrowany panel zarządzania z konsolą serwera oraz wieloma ustawieniami i dostępem do SFTP.
Nie ma mojej gry, co zrobić?
Jeśli nie znalazłeś własnej gry w naszej ofercie, skontaktuj się z nami. W większości przypadków jesteśmy w stanie udostępnić taki serwer, ale nie znajduje się on z różnych przczyn w naszej ofercie.
Czy dostanę itemshop do mojego serwera?
Cheaphost.pl bezpośrednio współpracuje z mcis.pl. Na tej stronie można utworzyć swój itemshop w pełni za darmo, a pieniądze z portfela mogą trafiać bezpośrednio do portfela na naszym hostingu.
Pozostałe
Jak wygląda sprawa ze slotami lub tickratem?
Jako CheapHost.pl sprzedajemy zasoby (czyli ram, dysk i procesor), a nie sloty, jak większość hostingów. Uważamy, że sprzedaż serwerów na sloty czy tickrate to oszustwo. Użytkownik, który kupuje serwer powinien mieć dostęp do niego w pełni i to on powinien konfigurować go w sposób jaki mu się podoba.
Czy jest możliwa współpraca na zasadzie wzajemnych korzyści?
Nie. Jako CheapHost.pl nie prowadzimy oficjalnego programu partnerskiego. W sekcji "Zaufali nam" znajdują się duże serwery, które wykupują u nas pakiet powyżej 16Gb ramu, lub takie, które według nas są ciekawe. Czy to oznacza, że zainteresujemy się każdym projektem? Nie, ale jeśli bardzo chciałbyś się znaleźć w tej sekcji i otrzymać jakieś zniżki, to skontaktuj się z nami, że chciałbyś zakupić serwer na więcej niż miesiąc z góry.
Co się stanie jeśli nie opłacę usługi?
Serwer może wtedy zostać zablokowany w dniu końca ważności usługi. Administrator serwisu ma prawo usunąć serwer od razu po zablokowaniu usługi. Zazwyczaj usuwamy dane z serwera po 1 dniu, dane te następnie nie mogą zostać odzyskane.